دستگاه درمان زردی نوزاد و راه کار های علمی برای درمان زردی در نوزادان

دستگاه فتوتراپی نوزاد
دستگاه فتوتراپی نوزاد و انتخاب بهترین شرکت ارائه کننده خدمات فتوتراپی
آبان ۲۴, ۱۳۹۶
دستگاه ضد زردی نوزاد و آشنایی با بیماری های کبدی اعم از زردی
آذر ۸, ۱۳۹۶
Show all

دستگاه درمان زردی نوزاد و راه کار های علمی برای درمان زردی در نوزادان

دستگاه درمان زردی نوزاد

دستگاه درمان زردی نوزاد

دستگاه درمان زردی نوزاد راهکاری است که علم پزشکی جدید برای درمان زردی نوزاد پیشنهاد می کند.

دستگاه درمان زردی نوزاد بر اساس تحقیقات فراوان محققین و پزشکان طراحی و ساخته شده است و  بیش از چند دهه است که در سراسر دنیا برای درمان زردی به کار گرفته می شود. در کشور ما ایران نیز چند سالی است که از دستگاه درمان زردی نوزاد جهت کاهش زردی استفاده می شود. البته پیش از آن لامپ های مهتابی به طور گسترده برای کاهش زردی به کار گرفته می شد اما کارایی لازم و کافی برای این کار را نداشت. فتوتراپی روش معمول کاهش زردی در نوزادان است. فتوتراپی به معنی نوردرمانی است و لامپ های مهتابی اولین نمود از فتوتراپی در درمان زردی نوزاد بوده اند. اما امروزه دستگاه درمان زردی نوزاد با طراحی جدید خود قادر است در زمانی بسیار اندک باعث کاهش چشمگیر زردی در نوزادان شود.

 

دستگاه درمان زردی نوزاد

 

زردی از نظر طب سنتی ایرانی

از نظر طب سنتی ایران زردی ناشی از افزایش صفرا در بدن است.

صفرا از ارکان چهارگانه بدن است و مربوط به کبد می باشد.

صفرا در طبیعت مربوط به آتش و در فصل های سال مربوط به تابستان است.

صفرا طبعی خشک و گرم دارد و معادل آن زردی نیز به همین صورت انجام می شود.

مثلا آتش همیشه تمایل به صعود و بالا رفتن دارد زردی نیز ابتدا از قسمت های بالایی بدون شروع می شود و تا مجبور نشود ( به دلیل غلظت بیش از حد) به قسمت های پایین بدن سرایت نمی کند. نکته جالب دیگر این است که زردی بیشتر در پسر ها شیوع دارد تا در دخترها زیرا پسرها طبعی خشک و گرم دارند و مزاج آنها از دختران گرم تر است. از این جهت زردی را می توان به آتش تشبیه کرد. اما زردی درد یا سوزش ندارد و تنها باید کاری کنید که این آتش زودتر خاموش شود. برای کاهش زردی می توان از طب سنتی کمک گرفت. اما اگر زردی به میزان بالایی در بدن نوزاد وجود داشته باشد بهتر است از راهکارهای علمی و تضمین شده برای درمان زردی استفاده نمایید.

این راهکار عالی که کاملا مقرون به صرفه و آسان است استفاده از دستگاه درمان زردی نوزاد می باشد.

درمان قطعی زردی نوزاد

درمان قطعی زردی در نوزادان با استفاده از نوردرمانی است. این کار با استفاده از لامپ های مخصوصی به نام لامپ های فتوتراپی انجام می شود. لامپ فتوتراپی مهم ترین قسمت در دستگاه درمان زردی نوزاد است. در شرایطی که میزان بیلی روبین بیش از حد نباشد و نیاز به تعویض خون در نوزاد احساس نشود استفاده از دستگاه درمان زردی نوزاد بهترین و مناسب ترین راه درمان زردی است. می توان در کنار استفاده از روش فتوتراپی از روشهای طب سنتی اعم از داروی گیاهی شیرخشت که بسیار در کاهش زردی نوزاد موثر است استفاده کرد. این کار البته باید زیر نظر پزشک انجام شود و ترکیب طب سنتی با فتوتراپی می تواند باعث کاهش سریع زردی در نوزاد گردد.

تاثیر آرد جو در کاهش زردی نوزاد

آرد جو نیز یکی از مواردی است که در کاهش زردی نوزاد موثر است. با توجه به نتايج به دست آمده از تحقیقات آرد جو به همراه فتوتراپی درمانی موثر برای کاهش زردی است و تاثیر آن از فتوتراپی تنها بسیار بیشتر است.  اما افراد به خصوص والدین باید این آگاهی را داشته باشند که در صورت بروز زردی و ابتلای نوزاد به این عارضه هر چه زودتر نوزاد را تحت درمان قرار دهند و این درمان باید زیر نظر پزشک متخصص باشد. آرد جو در کنار فتوتراپی موثر است و به تنهایی درمان قابل اعتمادی نیست. همچنین در صورتی که قصد دارید از روش فتوتراپی و روشهای سنتی در کنار هم استفاده نمایید نیز حتما این مسئله را با پزشک معالج در میان بگذارید.

هدف از درمان زردی نوزادان

براي پيشگيري از عوارض ناشي از افزايش بيليروبين نوزاد نیاز به درمان جدی برای زردی دارد.

و نوزادان مبتلا به زردي باید هر چه زودتر تحت مراقبتهاي پزشكي قرار بگیرند. هدف از درمان زردی نیز پیشگیری از افزایش بیش از حد بیلی روبین و جلوگیری از رسیدن آن به میزانی است که باعث آسیب به سیستم عصبی نوزاد می شود. زیرا همانطور که می دانیم زردی زمانی که از حد مجاز خود فراتر رود می تواند داخل بافت مغز رسوب کند و آسیب های جدی به مغز وارد آورد. بیلی روبین برای سیستم عصبی مانند سم است و افزایش بیش از حد آن نیز می تواند صدمات مخربی روی مغز داشته باشد. متداول ترین روش درمان فتوتراپی است که از این شیوه در دستگاه درمان زردی نوزاد استفاده می شود. اما برای درمان زردی در موارد بسیار شدید از روش تعویض خون استفاده می شود.

همچنین تا کنون داروهای متعددی از جمله

  • متالوپورفيرينها
  • فنوباربيتال
  • ايميون گلوبولين وريدي
  • و كلوفيبرات

جهت درمان زردی پيشنهاد شده است.

دستگاه درمان زردی نوزاد

متداول ترین روش درمان زردی فتوتراپی است.

این شیوه کار دستگاه درمان زردی نوزاد است.

در دستگاه درمان زردی نوزاد نور مخصوص فتوتراپی به بدن نوزاد تابیده می شود و باعث می شود بیلی روبین در خون تغییر شکل داده و پس از طی مراحلی از بدن دفع شود. دفع بیلی روبین زردی پوست نوزاد را نیز کاهش می دهد. استفاده از دستگاه درمان زردی نوزاد عوارضی ندارد و تنها در مدت درمان ممکن است نوزاد دچار بی حالی و کم آبی شود که این کاملا طبیعی است زیرا بیلی روبین در حال دفع از بدن است و برای حل این مشکل نیز باید شیردهی مکرر توسط مادر انجام شود. دستگاه درمان زردی نوزاد انواع مختلفی دارد و زردی نیز با توجه به درجات مختلف آن توسط دستگاه درمان زردی نوزاد مختلف درمان می شود.

برای مثال برای درمان زردی های شدید می توان از دستگاه درمان زردی نوزاد دوقلو یا دوگانه با ۸ لامپ فتوتراپی استفاده کرد.

در حالی که کاهش زردی های متوسط با دستگاه درمان زردی نوزاد با ۴ لامپ فتوتراپی نیز قابل انجام است.

اجاره دستگاه درمان زردی نوزاد

از دستگاه درمان زردی نوزاد در منزل نیز می توان استفاده کرد.

اگر پزشک به شما مجوز درمان زردی در منزل را داده است شما می توانید با اجاره کردن یک دستگاه درمان زردی نوزاد یا دستگاه فتوتراپی درمان زردی را در منزل تان انجام دهید و نیازی نیست نوزاد شما در بیمارستان بستری باشد. اجاره دستگاه درمان زردی نوزاد یا اجاره دستگاه فتوتراپی به شما این امکان را می دهد که همیشه و همه وقت نوزاد خود را تحت کنترل داشته باشید و نیازی به جدا شدن از وی را ندارید و همینطور هزینه های درمان نیز کاهش پیدا می کند.

مدت اجاره دستگاه درمان زردی نوزاد تنها سه روز است

و در این سه روز استفاده از دستگاه درمان زردی نوزاد ، زردی نوزاد به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند.

شرکت ایمن زردی از شرکت های تولید کننده دستگاه درمان زردی نوزاد است

و در زمینه اجاره دستگاه درمان زردی نوزاد و یا فتوتراپی تخصص دارد.

جهت اجاره دستگاه درمان زردی نوزاد با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *