اجاره و فروش دستگاه زردی نوزاد
اجاره و فروش دستگاه زردی نوزاد شغلی پردرآمد
مهر ۵, ۱۳۹۶
فتوتراپی یا نور درمانی
فتوتراپی یا نور درمانی
مهر ۱۲, ۱۳۹۶
Show all

درمان زردی پاتولوژیک با روش های فتوتراپی

زردی پاتالوژیک

زردی پاتالوژیک

درمان زردی پاتولوژیک به دلیل بالا بودن بیش از حد بیلی روبین در این نوع زردی بسیار مهم است. عدم به موقع درمان زردی پاتولوژیک می تواند منجر به بروز عوارض جبران ناپذیری در نوزادان گردد. از این رو بر آن شدیم تا با روشهای درمان زردی پاتولوژیک بیشتر آشنا شویم.

زردی پاتولوژیک

زردی پاتولوژیک نوعی از زردی است که در ۲۴ ساعت اولیه تولد نوزاد خود را نشان می دهد. این زردی خطرناک است و در مقابل زردی فیزیولوژیک قرار دارد که به درمان خاصی نیاز ندارد. درمان در زردی پاتولوژیک بسیار مهم است .در این نوع زردی میزان بیلی روبین بالاست و خطرات رسوب بیلی روبین در مغز نوزاد وجود دارد. این زردی ناشی از نارس بودن گلبول های قرمز خون است و رسوب بیلی روبین ها در پوست نوزاد موجب زرد رنگ شدن نوزاد می شود.

  • نوزادان نارس زیر ۳۷ هفته بارداری
  • نوزادان با وزن کمتر از ۲٫۵ کیلوگرم

نوزادانی هستند که بیشتر در معرض زردی پاتولوژیک قرار می گیرند.

تفاوت زردی پاتولوژیک با زردی فیزیولوژیک

  • بروط علائم زردی در روز اول تولد
  • افزایش بیلی روبین به میزان بیش از ۰٫۵ میلی گرم در دسی لیتر در خون
  • حداکثر میزان بیلی روبین بیش از ۱۳ در نوزاد ترم
  • بیلی روبین مستقیم بیش از ۱٫۵
  • وجود هپاتواسپلنومگالی و آنمی

 

درمان زردی پاتولوژیک

 

از مهم ترین و موثرترین روشهای درمان زردی پاتولوژیک روش های فتوتراپی یا نوردرمانی است. فتوتراپی روشی است که به درمان قطعی و حتمی زردی منجر می شود و روشی است که صد در صد بر پایه علم پزشکی استوار است. استفاده از لامپ هایی با فرکانس مشخص و مناسب می توان زردی را درمان نمود. به کاربردن لامپ مناسب برای درمان زردی پاتولوژیک مهم ترین بخش درمان با فتوتراپی است. شیردهی مکرر با شیر مادر برای درمان زردی پاتولوژیک توصیه می شود. چه بسا اثر شیردهی با شیر مادر در درمان زردی نوزاد بیشتر از درمان با فتوتراپی یا سایر روشها باشد.

در صورت نیاز به خدمات فتوتراپی و اجاره دستگاه زردی نوزاد برای درمان زردی پاتولوژیک در منزل می توانید با شرکت ایمن زردی تماس بگیرید.

 

درمان زردی پاتولوژیک

admin
admin
محقق در زمینه زردی نوزاد و روش های درمان زردی در بدن نوزادان هستم و غلاقمند به یاتن اطلاعات بروز در این زمینه هستم و همیشه سعی در یافتن اطلاعات جدید و بروز را دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *